McDonald’s privātuma paziņojums

SIA “Premier Restaurants Latvia” privātuma paziņojums 

Pēdējais atjauninājums: 2018. gada 25. maijā

Šajā privātuma paziņojumā aprakstīts, kā SIA “Premier Restaurants Latvia” (turpmāk tekstā saukts arī “McDonalds”) – vāc, lieto, aizsargā un kopīgo savu klientu personisko informāciju. Klienti ietver tos, kuri apmeklē mūsu restorānus, lieto mūsu tīmekļa vietnes un mobilās lietojumprogrammas, kā arī mijiedarbojas ar mums citādi. 

Šajā privātuma paziņojumā ir divas daļas – starptautiski piemērojams paziņojums un konkrētajai valstij paredzēts pielikums.

Šajā pirmajā daļā ir aprakstīts, kā McDonald’s ievāc, lieto un aizsargā klientu informāciju, kā arī dalās ar to. Par jūsu personiskās Latvijas Republikā ievāktās informācijas 

datu apstrādi atbild SIA “Premier Restaurants Latvia”. Plašāku informāciju par personu, kas atbild par jūsu datu apstrādi, skatiet pielikumā.

Mēs varam vākt personisku informāciju par jums, kad apmeklējat mūsu restorānus, lietojat mūsu tīmekļa vietnes vai mobilās lietojumprogrammas (“tiešsaistes pakalpojumi”) un mijiedarbojaties ar mums citādi. Informācija, ko vācam, iedalāma trijās kategorijās: (a) informācija, kuru sniedzat jūs; (b) informācija, ko vācam ar automatizētām metodēm, un (c) informācija, ko vācam no citiem avotiem. 

Kopumā jūsu personiskās informācijas sniegšana ir brīvprātīga. Tomēr ir iespējamas situācijas, kurās jūsu personiskās informācijas sniegšana ir nepieciešama pakalpojumu nodrošināšanai vai to pieprasa likums. Lūdzu, ievērojiet, ka atsevišķos gadījumos mēs, iespējams, nevarēsim jums sniegt pakalpojumus, ja nebūsim saņēmuši no jums informāciju. Mēs jums ziņosim, ja jums būs nepieciešams sniegt savu personisko informāciju.

Mēs varam apvienot jūsu sniegto informāciju ar to informāciju, kas vākta ar automatizētām metodēm, kā arī ar informāciju, ko saņemam no citiem avotiem.

Mēs vācam jūsu sniegto informāciju.

Atkarībā no tā, kā jūs mijiedarbojaties ar mums, jūs varētu mums sniegt šādu informāciju:

 • personiski dati, tādi kā jūsu vārds, pasta un e-pasta adreses, tālruņa numurs, informācija par dzimšanas datumu un cita kontaktinformācija, kad reģistrējaties mūsu tiešsaistes pakalpojumu saņemšanas nolūkā, piesakāties Wi-Fi sistēmā, piedalāties kādā no mūsu konkursiem vai sazināties ar mums pa tālruni vai ar mūsu tiešsaistes pakalpojumu starpniecību;
 • transakciju informācija, tostarp informācija par jūsu pirktajiem produktiem, cenām, maksājuma metodi un maksājuma datiem;
 • konta informācija, tāda kā jūsu lietotājvārds vai parole (vai kas cits, kas jūs identificē), ko lietojat, lai piekļūtu mūsu tiešsaistes pakalpojumiem vai lai iegādātos vai lietotu mūsu produktus un pakalpojumus; 
 • profila informācija, tostarp produkti un pakalpojumi, kas jums patīk, vai laiks, kad vislabprātāk mūs apmeklējat; un
 • cita personiska informācija, ko izvēlaties mums sniegt, kad mijiedarbojaties ar mums.

Mēs vācam informāciju ar automatizētām metodēm.

Mēs varam izmantot automatizētu tehnoloģiju, lai vāktu informāciju no jūsu datorsistēmas vai mobilās ierīces, kad apmeklējat mūsu restorānus, lietojat mūsu tiešsaistes pakalpojumus vai restorānā esošo tehnoloģiju. Automatizētā tehnoloģija var ietvert sīkfailus, lokālus kopīgotus objektus un tīmekļa bāksignālus. Tālāk 6. nodaļā sniegta papildu informācija par sīkfailiem un citām tehnoloģijām. 

 Mēs varam vākt informāciju par jūsu:

 • interneta protokola (IP) adresi; 
 • datumu un laiku, kad notikusi piekļuve mūsu tiešsaistes pakalpojumiem vai restorānā esošajām tehnoloģijām; mūsu tiešsaistes pakalpojumu lietošanas laikā izgūtā faila nosaukumu un vietrādi URL;
 • datora vai mobilās ierīces operētājsistēmu un pārlūkprogrammas veidu;
 • mobilās ierīces veidu un tās iestatījumiem;
 • unikālo ierīces identifikatoru (UDID) vai jūsu mobilās ierīces mobilā aprīkojuma identifikatoru (MEID);
 • ierīces un komponentu sēriju numuriem;
 • reklāmas identifikatoriem (piemēram, IDFA un IFA) vai līdzīgiem identifikatoriem; 
 • atsauces tīmekļa vietni (vietni, kas novirzījusi jūs uz mūsu vietni) vai lietojumprogrammu;
 • aktivitāti saistībā ar to, kā jūs lietojat mūsu tiešsaistes pakalpojumus, piemēram, kādas lapas jūs apmeklējat mūsu vietnēs vai mūsu mobilajās lietojumprogrammās. 

Mūsu tiešsaistes pakalpojumi un restorānos esošā tehnoloģija var vākt informāciju par jūsu mobilās ierīces vai datora precīzo atrašanās vietu, izmantojot ģeolokāciju un tādu tehnoloģiju kā GPS, Wi-Fi, Bluetooth vai mobilo sakaru torņa tuvumu. Vairuma mobilo ierīču un datorsistēmu gadījumā jūs varat atsaukt savu atļauju mums vākt šo informāciju, izmantojot ierīces vai tīmekļa pārlūka iestatījumus. Ja jums ir kādi jautājumi par to, kā nepieļaut, lai mēs vāktu precīzu informāciju par jūsu atrašanās vietu, iesakām jums sazināties ar savu mobilās ierīces pakalpojumu sniedzēju, ierīces ražotāju vai savu tīmekļa pārlūka nodrošinātāju. Daži tiešsaistes pakalpojumi un restorānos esošā tehnoloģija var pienācīgi nedarboties bez informācijas par jūsu atrašanās vietu. Ja vēlaties, lai mēs dzēstu savākto informāciju, kas varētu identificēt jūsu atrašanās vietu, lūdzu, sazinieties ar mums, izmantojot tālāk norādīto adresi, tālruņa numuru vai e-pasta adresi. Saskaņā ar likumu mums var būt nepieciešams noteiktu informāciju saglabāt.

Mēs vācam informāciju no citiem avotiem.

Mēs varam vākt informāciju par jums no citiem uzņēmumiem un organizācijām, tostarp publiskām datu-bāzēm, sociālo plašsaziņas līdzekļu platformām vai trešās puses partneriem, piemēram, analīzes vai mārketinga nodrošinātājiem. Mēs varam vākt arī to informāciju, kas ir publiski pieejama. Piemēram, mēs varam vākt par jums informāciju, kad mijiedarbojaties ar mums ar sociālo plašsaziņas līdzekļu starpniecību. Mēs varam arī vākt paziņojumus, kas mums vai par mums sniegti sociālajos plašsaziņas līdzekļos. 

Mēs varam apvienot informāciju, ko sniedzat mums, ar informāciju, kas vākta, izmantojot automatizētas metodes, un informāciju, ko mēs saņemam no citiem avotiem.

Kādus sīkfailus mēs lietojam?

Sīkfails (cokies) ir neliels teksta fails (parasti skaitļi un burti), kas tiek ielādēts galaierīcē (piem., jūsu datorā vai viedtālrunī), kad jūs (vai kāds cits) piekļūst tīmekļa vietnei, izmantojot šo ierīci. Pēc tam sīkfaili katrā secīgajā apmeklējumā tiek nosūtīti atpakaļ uz sākotnējo tīmekļa vietni, un tie ir noderīgi, jo sniedz iespēju tīmekļa vietnei atpazīt lietotāja ierīci un saglabāt kādu informāciju par jūsu preferencēm vai iepriekšējām darbībām.

Daži sīkfaili ir nepieciešami tikai un vienīgi tādā nolūkā, lai veiktu saziņas pārsūtīšanu elektronisko sakaru tīklā; citi var būt nepieciešami, lai sniegtu pakalpojumu internetā, un tādā gadījumā tie ir jālieto. 

Vēl citi sīkfaili var būt vēlami, lai pilnveidotu jūsu pieredzi, un tādā gadījumā mēs lūdzam jūsu atļauju tos lietot. 

Mūsu lietotie sīkfaili ir šādi:

Veids

Nolūks

Sīkfaila nosaukums

Apkalpo

Funkcionāls

Facebook sīkfaili, ko lieto, lai uzlabotu tīmekļa vietnes lietojamību.

sb

reg_fb_gate

fr

datr

.facebook.com

Analītisks

Tos lieto, lai izprastu, pilnveidotu un pētītu lietotājus, kuri apmeklē www.mcdonalds.lvun viņu vajadzības, lai uzlabotu mūsu tīmekļa vietnes lietotāju pieredzi. Piemēram, mēs varam lietot sīkfailus, lai uzzinātu, kuras lapas lietotājs pārlūko, pirms iesniedz vai izmanto saziņas veidlapu. Mēs nekopīgojam informāciju par šo analīzi ne ar vienu trešo pusi.

_ga
_gat
_gid

.mcdonalds.lv Google Analytics

Mēs izmantojam Google Analytics, lai novērtētu trafiku savā tīmekļa vietnē. Google ir sava privātuma politika, ko varat pārskatīt šeit. Ja vēlaties atteikties no tā, ka jūs izseko Google Analytics, apmeklējiet Google Analytics atteikšanās lapu.

Nepieciešamie

Drupal sesija

has_js

www.mcdonalds.lv

Reklamēšana

 

CM, CM14, cid

.adform.net, track.adform.net

Reklamēšana

 

IDE

.doubleclick.net

Kā jāmaina sīkfailu iestatījumi?

Lai uzzinātu vairāk par sīkfailiem, tostarp par to, kā noskaidrot, kādi sīkfaili ir iestatīti un kā tos pārvaldīt un dzēst, apmeklējiet vietni www.aboutcookies.org vai www.allaboutcookies.org.

Cita mūsu vāktā pasīvā informācija.

Bez informācijas, ko jūs sniedzat, lietojot mūsu tīmekļa vietni, no jums tiek pasīvi vākta cita informācija (jūs šādu informāciju aktīvi neiesniedzat), kad veicat navigāciju tīmekļa vietnē. Mēs lietojam dažādas tehnoloģijas un navigācijas datu vākšanas metodes, lai vāktu šādu pasīvo informāciju dažādu iemeslu dēļ, piemēram, lai izsekotu, cik daudz lietotāju piekļūst mūsu tīmekļa vietnei, viņu apmeklējumu datums un laiks, viņu uzturēšanās ilgums mūsu tīmekļa vietnē un tas, kādas lapas viņi skata. Pasīvā informācija mums palīdz noteikt arī to, kādas tīmekļa pārlūkprogrammas izmanto mūsu lietotāji, un adresi, no kuras viņi piekļūst mūsu tīmekļa vietnei, piemēram, vai viņi piekļūst mūsu tīmekļa lapai, klikšķinot uz kādas mūsu reklāmkarogu reklāmas. Šī tehnoloģija neidentificē jūs personiski.

Šādu pasīvi vāktu informāciju var izmantot un kombinēt, lai uzlabotu mūsu pakalpojumus tīmekļa vietnes apmeklētājiem, pielāgotu tīmekļa vietni, pamatojoties uz jūsu preferencēm, veidotu un analizētu statistiku, mūsu apmeklētāju tendences un to, kā viņi lieto mūsu un ar mums saistīto struktūrvienību vai filiāļu vadītās vietnes. Kopā ar savām saistītajām struktūrvienībām un filiālēm mēs lietosim šo informāciju un kopīgosim to ar trešajām pusēm, lai palīdzētu uzlabot savu tīmekļa vietņu saturu, funkcionalitāti un administrēšanu; lai labāk izprastu savus klientus un tirgus; kā arī lai uzlabotu savus produktus un pakalpojumus. 

Mēs jums garantējam, ka, ja vien nav saņemta jūsu atļauja, šādu pasīvo informāciju mēs nekombinējam ar personiski identificējamu informāciju, kāda tiek vākta citur mūsu tīmekļa vietnē vai attiecīgajās vietnēs, ko vada ar mums saistītās struktūrvienības vai filiāles.

 • Mēs varam lietot savākto informāciju tālāk norādītajos veidos.

  Lai sniegtu jums savus pakalpojumus un noslēgtu ar jums līgumu: 

  • īstenotu jūsu pieprasījumus, izpildītu pasūtījumus un apstrādātu maksājumus par mūsu produktiem un pakalpojumiem;
  • sazinātos ar jums par jūsu pasūtījumiem, pirkumiem vai norēķiniem ar mums, pieprasījumiem, jautājumiem un komentāriem;
  • sniegtu jums tiešsaistes pakalpojumus (tostarp mūsu tīmekļa vietnes vai mobilās lietojumprogrammas);
  • sniegtu klientu atbalstu, tostarp izskatītu neskaidrības par mūsu pakalpojumiem.

  Lai jums reklamētu un uzlabotu mūsu pakalpojumus un saistībā ar citām tālāk norādītajām papildu likumīgām darījumdarbības interesēm:

  • pastāstītu jums par mūsu produktiem un pakalpojumiem, konkursiem, piedāvājumiem, akcijām vai īpašiem pasākumiem, kas, mūsuprāt, varētu jūs interesēt;
  • pastāstītu jums par mūsu biznesa partneru produktiem un pakalpojumiem; 
  • personalizētu jūsu pieredzi mūsu restorānos un mūsu tiešsaistes pakalpojumos, 
  • vadītu savu darījumdarbību, ieskaitot jaunu produktu un pakalpojumu izstrādi, veiktu patērētāju aptaujas un izvērtētu savas tirdzniecības, mārketinga un reklāmas lietderību; 
  • izmantotu analīzes un profilēšanas tehnoloģijas, lai personalizētu jūsu pieredzi, nodrošinātu saturu (tostarp reklāmas) atbilstoši jūsu interesēm un tam, kā jūs lietojat  mūsu tiešsaistes pakalpojumus vai sagatavotās tehnoloģijas, vadītu mūsu darījumdarbību, palīdzētu diagnosticēt tehnikas un pakalpojumu problēmas, administrētu mūsu tiešsaistes pakalpojumus un sagatavotās tehnoloģijas, identificētu mūsu tiešsaistes pakalpojumu lietotājus, identificētu ierīci krāpšanas novēršanas nolūkos, vāktu demogrāfisku informāciju par mūsu klientiem un noteiktu mūsu pakalpojumu lietošanas paradumus;
  • uzturētu, pārvaldītu un pilnveidotu savus produktus, piedāvājumus, akcijas un tiešsaistes pakalpojumus, kā arī citu tehnoloģiju;
  • nodrošinātu mūsu tīklu un sistēmu drošību.

  Lai ievērotu piemērojamos tiesību aktus:

  • aizsargātos pret, identificētu un novērstu krāpšanu un citus nodarījumus, prasības un citas saistības;
  • ievērotu likumīgas saistības un mūsu politiku;
  • izvirzītu, izpildītu vai aizstāvētu likumīgas prasības; un
  • uzraudzītu atbilstību un ziņotu par atbilstības problēmām.

  Ar jūsu piekrišanu (kur to prasa piemērojamie tiesību akti) mēs drīkstam lietot savākto informāciju tālāk norādītajiem mērķiem:

  • lai sūtītu jums e-pastus vai īsziņas par mūsu produktiem un pakalpojumiem, konkursiem, piedāvājumiem, pārdošanas veicināšanas pasākumiem vai īpašiem pasākumiem, kas, mūsuprāt, varētu būt jums interesanti;
  • lai sūtītu jums e-pastus vai īsziņas par mūsu darījumu partneru produktiem un pakalpojumiem;
  • sniegt ar atrašanās vietu saistītus pakalpojumus; 
  • sniegt tiešsaistes pakalpojumus bērniem (ja ir saņemta vecāku piekrišana);
  • izvietot sīkdatnes un līdzīgas tehnoloģijas;
  • sniegt jums tiešsaistes pakalpojumus, tostarp mūsu tīmekļa vietnes vai mobilās lietojumprogrammas.

  Mēs varam lietot par jums savākto informāciju citos veidos, par kuriem mēs jums pastāstīsim brīdī, kad šādu informāciju vāksim, vai kuras vākšanas nolūkā lūgsim jūsu atļauju.

Mēs nepārdodam jūsu personisko informāciju un kopīgojam jūsu informāciju tikai tā, kā aprakstīts šajā privātuma paziņojumā. 

Mēs varam kopīgot jūsu informāciju McDonald’s saimes un Grupas ietvaros. McDonald’s saime ietver McDonald’s Corporation, tās saistītos uzņēmumus, filiāles un franšīzes ņēmējus. Grupā ietilpst uzņēmums “SIA Premier Restaurants Latvia”, tā filiāles un saistītie uzņēmumi. McDonald’s saimes un Grupas locekļi, kuri saņem šo informāciju no mums, nav pilnvaroti to lietot vai kopīgot citādi, kā vien paredzēts šajā privātuma paziņojumā. 

Mēs varam kopīgot jūsu informāciju ar tirgotājiem, kuri sniedz mums pakalpojumus, tādus kā pasūtījumu izpilde, datu apstrāde un citi informācijas tehnoloģijas pakalpojumi, akciju, konkursu, loteriju un totalizatoru vadīšana, izpētes un analīzes veikšana, un individuālu McDonald’s klientu pieredzes personalizēšana. Mēs neļaujam šiem tirgotājiem lietot šo informāciju vai kopīgot to nekādā citā nolūkā kā vien pakalpojumu sniegšana mūsu vārdā.  

Mēs varam stratēģisku vai citu biznesa apsvērumu rezultātā pieņemt lēmumu par visas vai daļas mūsu darījumdarbības pārdošanu vai nodošanu. Kā šādas pārdošanas vai nodošanas daļu mēs varam nodot savākto un uzglabāto informāciju, tostarp informāciju par klientiem, ikvienai šajā pārdošanā vai nodošanā iesaistītajai personai. 

Var būt reizes, kad varam kopīgot informāciju, kas jūs tieši neidentificē. Piemēram, mēs varam kopīgot anonīmu, apkopotu statistiku par to, kā jūs lietojat mūsu tiešsaistes pakalpojumus. Vai varam apvienot informāciju par jums un citiem klientiem un kopīgot šo informāciju tādā veidā, kas to nesaista ne ar vienu konkrētu klientu.  

Mums ir tiesības lietot vai kopīgot informāciju, kā tas nepieciešams, lai ievērotu visus likumus, normatīvos aktus vai likumīgos pieprasījumus, lai aizsargātu savus tiešsaistes pakalpojumus un restorānos esošo tehnoloģiju, lai izvirzītu likumīgas prasības vai pret tādām aizstāvētos, lai aizsargātu savas organizācijas, savu darbinieku vai franšīzes ņēmēju, vai sabiedrības locekļu tiesības, intereses, drošumu un drošību, vai saistībā ar krāpšanas vai citu nodarījumu, vai mūsu politiku pārkāpumu izmeklēšanu.

Mēs saprotam, cik svarīgi ir aizsargāt jūsu privātumu, kad lietojat mūsu tiešsaistes pakalpojumus. Jo īpaši esam apņēmības pilni aizsargāt bērnu privātumu, kuri apmeklē vai lieto mūsu tiešsaistes pakalpojumus. Plašāku informāciju par to, kā mēs aizsargājam bērnu privātumu, lūdzu, skatiet tālāk.

Mēs aicinām vecākus regulāri pārraudzīt un uzraudzīt savu bērnu tiešsaistes darbības. Ja jums rodas jautājumi par mūsu bērnu privātuma praksi, lūdzu, sazinieties ar mums, izmantojot tālāk sniegto kontaktinformāciju.

Mārketinga paziņojumi

Ja esat piekrituši saņemt mārketinga saziņu no mums, vēlāk jūs no tās varat atteikties, izpildot norādījumus par atteikšanos tajā mārketinga saziņā, ko jums sūtām. Jūs arī parasti varat atrast savas saziņas preferences ar norādījumiem par to, kā no šīs saziņas atteikties, jūsu lietoto tiešsaistes pakalpojumu profila sadaļā. Tāpat jums var būt iespēja mainīt savas saziņas preferences, izmantojot savas ierīces iestatījumus. Jūs varat atteikties, arī sazinoties ar mums, izmantojot tālāk norādīto kontaktinformāciju. Ja jūs atsakāties no mārketinga saziņas saņemšanas no mums, mēs varam joprojām sūtīt jums saziņu par jūsu transakcijām, jebkādiem norēķiniem mūsu starpā un par visām sacensībām, konkursiem, loterijām vai totalizatoriem, kuros jūs piedalāties. Atteikšanās no viena saziņas veida nenozīmē, ka jūs esat atteicies arī no pārējiem saziņas veidiem. Piemēram, ja atsakāties saņemt mārketinga e-pastus, jūs varat turpināt saņemt mārketinga īsziņas, ja pieteicāties tādas saņemt. Lūdzu, ievērojiet, ka, ja saņemat paziņojumus no McDonald’s franšīzes, tad, lai atteiktos no paziņojumiem, jums vajadzēs sazināties tieši ar viņiem.    

Mēs nekopīgojam personisko informāciju ar trešajām pusēm to tiešā mārketinga nolūkos, ja vien jūs nedodat mums atļauju to darīt. Kad sniegsim jums paziņojumu un jūs – savu atļauju, mēs kopīgosim jūsu personisko informāciju tā, kā jūs norādīsiet to darīt. 

Jūsu personiskās informācijas tiesības 

Jums kā personai ir tiesības piekļūt mūsu ievāktajai informācijai, labot, nodot, ierobežot un dzēst to, kā arī iebilst pret mūsu ievāktās informācijas apstrādi, un jums arī ir tiesības atsaukt savu piekrišanu par personiskās informācijas apstrādi. Lai saņemtu plašāku informāciju par šīm tiesībām un valstīm, lūdzu, sazinieties ar mums, izmantojot tālāk sniegto informāciju.

Mēs un mūsu tirgotāji, kuri sniedz pakalpojumus mums, varam savos tiešsaistes pakalpojumos un citās jomās, kas saistītas ar mūsu darījumdarbību, piemēram, tiešsaistes reklāmās, lietot sīkfailus, tīmekļa bāksignālus un citas līdzīgas tehnoloģijas, lai vāktu informāciju un sniegtu jums tos pakalpojumus vai produktus, ko esat pieprasījis. 

Sīkfaili un citas tehnoloģijas

“Sīkfails” ir mazs teksta fails, kas tiek ievietots interneta lietotāja tīmekļa pārlūkā vai ierīcē un tiek lietots, lai atcerētos un/vai iegūtu informāciju par lietotāju.  

“Tīmekļa bāksignāls” ir mazs objekts vai attēls, kas tiek iegults tīmekļa lapā, lietojumprogrammā vai e-pastā un ko lieto, lai izsekotu aktivitāti. Dažkārt tos sauc par pikseļiem un tagiem.  

Lūdzu, ņemiet vērā:

 • lietojot mūsu tiešsaistes pakalpojumus, jums var tikt piešķirts sīkfails;
 • mēs piedāvājam noteiktas iespējas, kas ir pieejamas tikai, lietojot sīkfailus un citas līdzīgas tehnoloģijas;
 • mēs varam lietot gan sesijas (jūsu apmeklējuma laika) un pastāvīgos (noteikta laika perioda) sīkfailus un citas izsekošanas tehnoloģijas;
 • mūsu tiešsaistes pakalpojumos un citās ar mūsu darījumdarbību saistītajās jomās var būt tīmekļa bāksignāli.

Mēs varam lietot sīkfailus, tīmekļa bāksignālus un citu līdzīgu tehnoloģiju, lai vāktu informāciju šajā privātuma paziņojumā aprakstītajos nolūkos. Mēs varam arī apvienot ar šīm tehnoloģijām ievākto informāciju ar to informāciju, ko esam savākuši par jums, izmantojot citus līdzekļus, kas aprakstīti šajā privātuma paziņojumā.

Mēs varam lietot šīs tehnoloģijas, lai:

 • unikāli identificētu jūs vai jūsu ierīci;
 • ļautu jums piekļūt mūsu tiešsaistes pakalpojumiem un tos lietot, kur bez šādām tehnoloģijām mūsu tiešsaistes pakalpojumi varētu pienācīgi nedarboties;
 • attiecīgos gadījumos pilnveidotu sistēmas drošību;
 • lai statistikas nolūkos mērītu mūsu tīmekļa vietņu un mobilo lietojumprogrammu lietošanu;
 • pilnveidotu savus produktus un pakalpojumus;
 • palīdzētu uzraudzīt savu tiešsaistes pakalpojumu sniegumu (piem., trafiku, kļūdas, lapas ielādes ilgumu, populāras sadaļas u. tml.); 
 • atcerētos jūs jūsu ērtību labad, kad apmeklējat mūsu tiešsaistes pakalpojumus;
 • palīdzētu individualizēt jūsu pieredzi;
 • sniegtu jums mārketinga informāciju ar mērķtiecīgām reklāmām un
 • citos nolūkos, kādi aprakstīti šī privātuma paziņojuma sadaļā ar nosaukumu “Kā mēs lietojam savākto informāciju”.

Piemēram, mēs varam lietot noteiktas tehnoloģijas, lai noteiktu, vai esat atvēris e-pasta ziņojumu vai noklikšķinājis uz e-pastā esošās saites, kā jūs lietojat lapas un saturu mūsu mobilajās lietojumprogrammās un vai esat noklikšķinājis uz McDonald’s tiešsaistes reklāmas. 

Gan mēs, gan citi (piemēram, mūsu reklāmas tīkli) varam lietot šīs tehnoloģijas, lai vāktu informāciju par jūsu aktivitātēm tiešsaistē laika gaitā un trešo pušu tīmekļa vietnēs un ierīcēs, kā arī lietojot mūsu tiešsaistes pakalpojumus, lai turpinātu personalizēt jūsu pieredzi pie mums.

Lietojiet opcijas savā tīmekļa pārlūkā, ja nevēlaties saņemt sīkfailu vai ja vēlaties iestatīt savu pārlūku tā, lai saņemtu paziņojumu ik reizi, kad saņemat sīkfailu. Lai uzzinātu, kā mainīt savas sīkfailu preferences, noklikšķiniet uz sava pārlūka sadaļas “Palīdzība”. Ja atspējosiet visus sīkfailus, iespējams, jūs nevarēsiet izmantot visu iespēju priekšrocības, kādas pieejamas mūsu tīmekļa vietnē. 

Dažiem jaunākiem tīmekļa pārlūkiem var būt preference “Neizsekot”, kas pārsūta virsrakstu “Neizsekot” uz jūsu apmeklētajām tīmekļa vietnēm ar informāciju, kurā norādīts, ka nevēlaties, lai jūsu aktivitāti izseko. McDonald’s šobrīd neveic nekādus pasākumus, lai reaģētu uz neizsekošanas signāliem, jo vēl nav izstrādāts vienots tehnoloģiskais standarts. Mēs turpinām izskatīt jaunās tehnoloģijas un varam pieņemt standartu, kolīdz tāds būs izveidots.

Kur mūsu tiešsaistes pakalpojumos ir pieejams video, mēs varam reģistrēt un izsekot jūsu skatītos video. Jūs piekrītat mūsu veiktai jūsu video skatīšanās izsekošanai tiešsaistes pakalpojumos vai trešo pušu sociālajos plašsaziņas līdzekļos līdz diviem gadiem vai kā to pieļauj spēkā esošais likums, vai līdz atļaujas atsaukšanas brīdim.

Plašāka informācija par to, kā sīkdatnes un tehnoloģijas izmanto valstī, kurā esat klients, varētu būt pieejama konkrētajai valstij paredzētajos pielikumos. 

Mērķtiecīga reklāma

Kad jūs lietojat mūsu tiešsaistes pakalpojumus, mēs (un mūsu tirgotāji, kuri sniedz pakalpojumus mums) varam vākt informāciju par jūsu aktivitātēm, lai varētu jums sniegt reklāmas, kas atbilst jūsu interesēm.  

Tā iemesla dēļ, ka piedalāmies reklāmu (“reklāma”) tīklos, jūs varat redzēt noteiktas reklāmas citās tīmekļa vietnēs. Reklāmu tīkli sniedz mums iespēju mērķtiecīgi izvēlēties informāciju, ko jums sūtām, pamatojoties uz jūsu interesēm, citu ar jums saistīto informāciju un kontekstuāliem līdzekļiem. Šie reklāmu tīkli laika gaitā izseko jūsu aktivitātes tiešsaistē, vācot informāciju ar sīkfailu, tīmekļa bāksignālu un tīmekļa serveru žurnālu lietojuma starpniecību. Reklāmu tīkli izmanto šo informāciju, lai rādītu jums reklāmas, kas var interesēt konkrēti jūs. Reklāmu tīkli, kuros piedalāmies, var vākt informāciju par apmeklējumiem tīmekļa vietnēs, kas arī piedalās attiecīgajā reklāmu tīklā, piemēram, par lapām vai reklāmām, kuras skatāt, un to, kā jūs lietojat šīs tīmekļa vietnes. Mēs izmantojam šo informāciju gan savos tiešsaistes pakalpojumos, gan to trešo pušu tīmekļa vietnēs, kas piedalās reklāmu tīklos, lai sniegtu jums individuāli izmeklētas reklāmas un lai palīdzētu mums izvērtēt, cik efektīvs ir mūsu mārketings. 

Jūs varat atteikties no mērķtiecīgajām reklāmām, apmeklējot www.aboutads.info/choices vai www.networkadvertising.org/managing/opt_out.asp. Ja izvēlēsities atteikties, jūs arī turpmāk saņemsiet reklāmas, taču tās nebūs pielāgotas jūsu interesēm.

Mūsu tiešsaistes pakalpojumi var piedāvāt saites uz tīmekļa vietnēm, ko nedarbinām mēs, bet gan trešās puses. Ja apmeklējat kādu no šīm saistītajām tīmekļa vietnēm, jums jāizlasa šīs tīmekļa vietnes privātuma politika, noteikumi un nosacījumi un citas to politikas. Mēs neatbildam par trešo pušu politikām un praksēm. Jebkāda informācija, ko sniedzat šīm organizācijām, tiek apstrādāta saskaņā ar to privātuma politiku, noteikumiem un nosacījumiem un citām politikām.

Mums var būt arī citu lietojumprogrammu, rīku, logrīku un spraudņu nodrošinātāji mūsu tiešsaistes pakalpojumos, piemēram, Facebook pogas “Patīk”, kas var lietot arī automatizētas metodes, lai vāktu informāciju par to, kā jūs izmantojat šīs iespējas. Šīs organizācijas var lietot jūsu informāciju saskaņā ar savām politikām.

Mēs esam apņēmušies veikt atbilstošus pasākumus, kas paredzēti, lai uzturētu jūsu personiskās informācijas drošību. Mūsu tehniskās, administratīvās un fiziskās procedūras ir izstrādātas tā, lai aizsargātu personisko informāciju pret netīšu, nelikumīgu vai neatļautu zudumu, piekļuvi, izpaušanu, lietojumu, grozīšanu vai iznīcināšanu. Lai gan mēs pieliekam visas pūles, lai aizsargātu savas informācijas sistēmas, nevienu tīmekļa vietni, mobilo lietojumprogrammu, datorsistēmu vai informācijas pārsūtīšanu internetā vai kādā citā publiskā tīklā nevar garantēt kā 100% drošu.

Mēs saglabājam personisko informāciju tik ilgu laika periodu, kāds nepieciešams, lai īstenotu šajā privātuma paziņojumā izklāstītos nolūkus un saskaņā ar mūsu reģistru saglabāšanas politiku (ja vien likumā nav prasīts ilgāks saglabāšanas periods). Mūsu reģistru saglabāšanas politika atspoguļo piemērojamos tiesību aktus. Mēs saglabāsim jūsu informāciju tādā līmenī, kas nepieciešams, lai ievērotu savas juridiskās saistības (piemēram, ja mums tiek prasīts saglabāt jūsu informāciju, lai ievērotu piemērojamos nodokļu/ieņēmumu tiesību aktus), izšķirtu strīdus, izpildītu mūsu līgumus un citas saistības, kas aprakstītas šajā paziņojumā.

McDonald’s ir globāla organizācija ar darījumdarbības procesiem, pārvaldības struktūrām un tehniskajām sistēmām, kas darbojas pāri robežām. Būdama šāda organizācija, mēs varam kopīgot informāciju par jums McDonald’s saimes un Grupas ietvaros un pārsūtīt to uz valstīm pasaulē, kurās mēs veicam savu darījumdarbību, tostarp ārpus EEZ. Šāda informācijas pārsūtīšana notiks saistībā ar lietojumiem, kādi identificēti šajā privātuma paziņojumā, un atbilstoši tam, kā to pieļauj spēkā esošie likumi. 

McDonald’s Corporation dalība ES-ASV un Šveices-ASV privātuma vairoga sistēmā

McDonald’s Corporation piedalās ES-ASV un Šveices-ASV privātuma vairoga sistēmā (“Privātuma vairogs”), ko administrē ASV Tirdzniecības ministrija attiecībā uz tās personiskās informācijas ievākšanu, lietošanu un uzglabāšanu, kas saņemta no Eiropas Savienības dalībvalstīm un Šveices. McDonald’s Corporation dalība Privātuma vairoga sistēmā nozīmē, ka uz McDonald’s Corporation attiecas Federālās tirdzniecības komisijas izmeklēšanas un izpildvara. Pilnu Privātuma vairoga dalībnieku sarakstu (ieskaitot McDonald’s Corporation) varat aplūkot vietnē https://www.privacyshield.gov/list 

McDonald’s Corporation kā Privātuma vairoga dalībnieks ir apņēmies ievērot un ir apliecinājis, ka ievēros Privātuma vairoga principus attiecībā uz visu no Eiropas Savienības un Šveices saņemto personisko informāciju, pamatojoties uz Privātuma vairogu. Lūdzu, ievērojiet tālāk sniegto informāciju: 

 • Saskaņā ar iepriekš 3. nodaļā aprakstītajiem nosacījumiem McDonald’s Corporation drīkst dalīties ar personisko informāciju, uz ko attiecas Privātuma vairoga principi, ar piegādātājiem, kuri sniedz pakalpojumus McDonald’s Corporation. Saskaņā ar Privātuma vairogu McDonald’s Corporation var būt atbildīgs, ja šie piegādātāji apstrādā šādu personisko informāciju Privātuma vairogam neatbilstīgā veidā, un McDonald’s Corporation ir atbildīgs par notikumu, kas ir izraisījis kaitējumu.
 • McDonald’s Corporation drīkst izpaust personisko informāciju, kas saņemta, pamatojoties uz Privātuma vairogu, atbildot uz likumīgiem valsts iestāžu pieprasījumiem, tostarp, lai ievērotu valsts drošības vai tiesībaizsardzības prasības.
 • Jums ir tiesības pieprasīt piekļuvi personiskajai informācijai, ko McDonald’s Corporation ir saņēmis, pamatojoties uz Privātuma vairogu, un izdarīt izvēli, ierobežojot šādas informācijas lietošanu un izpaušanu no McDonald’s Corporation puses. Ja jūs esat ieinteresēts izmantot savas tiesības un izdarīt izvēli, lūdzu, sazinieties ar McDonald’s Corporation, izmantojot tālāk norādīto adresi, tālruņa numuru vai e-pastu. 

Šajā privātuma paziņojumā McDonald’s Corporation sniedz savas privātuma aizsardzības prakses izklāstu. McDonald’s Corporation jūs aicina jebkurā laikā sazināties ar to un uzdot jautājumus, pastāstīt par bažām un sūdzībām par tā privātuma praksi un dalību Privātuma vairogā; vienkārši izmantojiet tālāk norādīto adresi, tālruņa numuru vai e-pasta adresi. Tāpat jūs varat iesniegt sūdzību vietējai datu aizsardzības iestādei, un McDonald’s Corporation sadarbosies ar viņiem, lai novērstu jūsu bažas.

Ja McDonald’s Corporation nespēj novērst jūsu bažas par jūsu personisko informāciju, ko McDonald’s Corporation ir saņēmis saskaņā ar Privātuma vairogu, jums ir tiesības vērsties ar savu neatrisināto problēmu pie JAMS [hipersaite uz https://www.jamsadr.com/] – neatkarīgu strīdu izšķiršanas pakalpojumu, kas atrodas Amerikas Savienotajās Valstīs, lai jums bez maksas nodrošinātu tiesību aizsardzību. Lai meklētu tiesību aizsardzību saistībā ar neatrisinātu problēmu, lūdzu, noklikšķiniet šeit [hipersaite uz https://www.jamsadr.com/file-an-eu-us-privacy-shield-or-safe-harbor-claim]. Ja JAMS nespēj atrisināt jūsu problēmu, jums ir tiesības ar zināmiem nosacījumiem vērsties saistošā šķīrējtiesā. Lai vairāk uzzinātu par šo iespēju, noklikšķiniet šeit [hyperlink to https://www.privacyshield.gov/article?id=How-to-Submit-a-Complaint].   

Lūdzu, ievērojiet, ka iepriekš minētie procesi attiecas tikai uz strīdu izšķiršanu par to personisko informāciju, ko McDonald’s Corporation ir saņēmis saskaņā ar Privātuma vairogu. Visi citi strīdi, kas jums varētu rasties ar McDonald’s Corporation vai jebkuru citu McDonald’s saimes locekli, vai starpniekiem, pārstāvjiem, aģentūrām, atbildīgajām personām, vadītājiem vai darbiniekiem, jārisina saskaņā ar piemērojamiem McDonald’s saimes loceklim piederošu vai saimes locekļa kontrolētu tīmekļa vietņu, mobilo lietojumprogrammu, e-pastu biļetenu, e-pastu abonementu vai citu digitālu īpašumu noteikumiem un nosacījumiem. 

Lai saņemtu plašāku informāciju par Privātuma vairoga programmu un apskatītu McDonald’s Corporation sertifikātu, lūdzu, apmeklējiet Privātuma vairoga tīmekļa vietni [hipersaite uz https://www.privacyshield.gov/welcome] 

Šis privātuma paziņojums ir spēkā kopš datuma, kāds norādīts paziņojuma augšā. Mēs varam laiku pa laikam mainīt šo privātuma paziņojumu. Ja tā tiks darīts, mēs publicēsim pārstrādāto versiju šeit un mainīsim “pēdējā atjauninājuma datumu” (datums, no kura paziņojums ir spēkā) paziņojuma sākumā. Lai pārzinātu jaunāko paziņojuma versiju, jums šeit jāieskatās regulāri.  

Jūs varat jebkurā laikā sazināties ar mums par McDonald’s privātuma aizsardzības praksi.