Cilvēki mīl McDonald’s ērto take-away. Taču klientiem pēc gardās maltītes ir jāatrod arī vieta, kur pilsētā izmest līdzi paņemto iepakojumu. Un tas ne vienmēr ir viegli izdarāms.

Mēs kā videi draudzīgs un sociāli atbildīgs uzņēmums apzināmies savu lomu šī jautājuma risināšanā, tāpēc mudinām cilvēkus savākt aiz sevis līdzi paņemto un kopā ar partneriem rūpējamies par vidi, īstenojot inovatīvu ideju – viedās atkritumu urnas – kuras esam uzstādījuši Rīgas centrā.

Šīs palielinātās ietilpības tvertnes ir aprīkotas ar kompresijas iekārtu, ko darbina saules baterija. Tā sablīvē izmestos atkritumus, šādi ļaujot savākt un uzglabāt lielāku atkritumu daudzumu un sniedzot videi draudzīgu risinājumu atkritumu savākšanā.

Taču tīrākas pilsētvides radīšanai pūles jāpieliek mums visiem.

Rīkosimies gudri kopā un gudri padarīsim mūsu vidi tīru!

McDonald’s® iniciatīva pret atkritumiem pilsētas ielās.

Mēs jau šobrīd nodrošinām modernas un ērtas atkritumu urnas Rīgā, Viļņā un Pērnavā. 2023. gadā uzstādījām pirmās trīs viedās atkritumu urnas Rīgas centra parkos, McDonald’s restorānu tuvumā. Pateicoties šai iniciatīvai atkritumu savākšanas nepieciešamība ir samazinājusies no 7 līdz 2 reizēm nedēļā. Šogad šo iniciatīvu turpinām, un esam uzstādījuši vēl divas viedās atkritumu urnas Rīgas centrā. Kopā nu jau piecās lokācijās esam parūpējušies par to, lai cilvēkiem būtu ērtāk izmest savus līdzpaņemtos iepakojumus: Bastejkalnā, Vērmanes dārzā, Operas skvērā, Līvu laukumā un pie tilta pār Rīgas kanālu.